Hello World!

Autor: Tomáš Pramuka | 15.6.2011 o 16:07 | (upravené 15.6.2011 o 18:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  64x

Na úvod každého začínajúceho blogu by sa mal autor predstaviť, uviesť čitateľov do obrazu o čom asi tieto riadky a každý jeden ďalší bude. Už po prvých riadkoch si totiž človek utvorí názor (niekto to možno stihne už po prečítaní nadpisu, či mena autora...kto som ja, aby som súdil??). A na tento prvý názor sa len tak ľahko nezabúda...

 

Tento prvý názor sprevádza čitateľa ďalšími riadkami, na ktorých si ho posilní, alebo ho zmení, alebo sa nedostane ani na toto miesto a už dávno stlačí červený krížik v pravom hornom rohu prehliadača s frflaním a brblaním popod nos, čím všetkým mu dnešní ľudia dokážu ukradnuť drahocenný čas. Ťažko povedať, do ktorej kategórie patríš práve ty. Možno sa začínaš tešiť čo bude nasledovať, možno to len z princípu dočítaš a možno práve teraz radšej varíš čaj na svoje nervy. Každopádne! Tento blog bude (mne) slúžiť na to, aby som mohol svoje myšlienky dať von iným spôsobom ako je moja “mluvnica“ a možno viac cool spôsobom, viac premakaným, viac in, viac dnešným, či dokonca viac zajtrajším. A čím bude slúžiť tebe? Neviem. Pozri sa do svojho vnútra... no tááák, ešte trošku hlbšie... ešte...ešte! Áno,si na tom správnom mieste. Už vieš...? Super! (a teraz klikni na diskusiu,nie potom,teraz! A napíš k čomu si sa týmto vedeckým bádaním dopracoval, budem to čítať, všetko....a keď bude sila,aj odpoviem... ale nekritizuj veľmi. Ja budem radšej ak tam budu slová chvály a uznania, aký veľký a ťažký nový talent to na blogu rastie!)

 

Tak...prehrýzli sme sa úspešne úvahou o nesmrteľnosti chrústa a o povahe bytia a nebytia. Teraz trošku viac reality a sveta okolo nás. Ak si vytváral rovnako úžasný blog pod doménou blog.sme.sk tak si určite prečítal všetky pravidlá-kódex blogera. Sú tam veľké veci, jasné veci, veci čo ťa majú odradiť a zmiasť atď... ( aj tak to polovica možno budúcich blogerov nečítala...). Mňa najviac dostal jeden bod kódexu (krásne slovo,znie tak tajomne,ako by si bol v nejakej tajnej organizácii s tajným heslom pri vstupe do tajného bunkru z deky a kartónových krabíc) a to, že sú zakázané texty s veľmi krátke texty s nízkou informačnou hodnotou. Tento text je, myslím si, dosť dlhý ale informačná hodnota?? Ne-e, zatiaľ žiadna. Prečo? Neviem...lebo? A také to bude stále. Nemastné, neslané, “bunča“ slov bez ladu a skladu, bez hlbšej myšlienky. Neviem či to, že tie slová vychádzaju z mojej pojašenej hlavy, že sú úprimné a majú za úlohu aspoň trošku pobaviť, sa dá brať ako poľahčujúca udalosť, vaša ctihodnosť! Veď každý deň človek milión zažije ďalší milión udalostí, ktoré zatrasú jeho svetom, nechajú mu v hlave malé tsunami(alebo cunami,nech si každý vyberie svoju verziu toho bek-bek slova) a obrátia mu žalúdok naruby. A to, že týchto milión udalostí nie je nekonečne veľa, naznačuje to, že sa človeku milión musia opakovať. A potom pri čítaní si povieš „Áno, to sa stalo aj mne...ale zmýšľaš o tom divne...si divný, choď preč!“ a hneď je medzi nami vytvorené akési puto. Puto, ktoré mávnutie motýlieho krídla odsúdi na večné nebytie v histórii prehliadača.

 

A takto na záver sa patrí vysloviť aj nejaká prísaha správneho blogera. Popri tom tajnom kódexe a bunkri je to, myslím, správny krok...tak teda budiž svetlo:

 

A týmto sľubujem a prisahám na úložný priestor na servery, že vždy budem písať články na blog s (aspoň) minimálnou dávkou alkoholu v žilách, že sa budem snažiť, aby sa po prečítaní mojich riadkov v hlave čitateľa objavilo nekonečne mnoho otázok kombinované s dutým prázdnom a že si budem ctiť svoju rodnú hrudu a nikdy neprestanem byť cvokom. Howgh!

 

p.s I don't wanna be your friend!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Marek Vagovič: Fico sa potrebuje udržať, aby sa kauzy nevyšetrili

Niektorí novinári berú Ficove výroky o prostitútkach príliš osobne, tvrdí novinár Marek Vagovič.

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Žiaden záujemca neponúka cenu, ktorá by uspokojila U. S. Steel. Predaj neuzavreli.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?